Yumurta Donasyonu Fiyatları
RANDEVU TALEP ET

ONLINE RANDEVU

*Saat 19.00’ dan sonraki online randevu talepleriniz için tarafınıza saat 09.00’ dan sonra geri dönüş yapılacaktır.

  Randevu İçin Hemen Arayın!

  Yumurta Donasyonu Fiyatları

  Yumurta Donasyonu Fiyatları

  Yumurta donasyonu normal koşullar ile bebek sahibi olamayan çiftlerin umut kaynağı olan tüp bebek tedavisinde kullanılan, farklı uygulamalardan birisidir. Yumurta bağışı ismiyle de adlandırılmakta olup, anne adayının tüp bebek tedavisinde uygulanan yöntemlere cevap verememesi durumunda tercih edilmektedir. Yumurta donasyonu fiyatları, birçok farklı kritelere göre değişmekte olup, fiyatları etkileyen önemli unsurlardan birisi de, tedavinin uygulanış biçimi ve uygulanan hastanenin kapasitesidir.
  Yumurta donasyonu tedavisinde, ilaç desteği kullanılarak büyütülmüş olan yumurtaların donörden alınıp, anne adayının eşinin spermleri ile laboratuvar ortamında döllenmesi işleminden sonra, anne adayının rahmine yerleştirilmesi şeklinde uygulanmaktadır.
  Yaklaşık olarak 10 yıldır kullanılan bu yöntem, anne adayına bağlı çocuk sahibi olamama durumlarında, son derece etkin rol oynamaktadır.
  Bu içeriğimize bakmanızda fayda var: Yumurta Donasyonu Tedavisine Ne Zaman Başlanır?

  Yumurta Donasyonu İşlemi Nasıl Yapılmaktadır?

  Farklı sebeplerden dolayı yumurtalıklarında sorun yaşayan, yumurtalık dokusunun tamamını veya bir kısmını kaybetmiş kadınlarda, doğurganlık azalmakta ve hatta tamamen ortadan kalkmaktadır. Yumurtalıklarda rastlanılabilecek sorunlar, genetik bir takım rahatsızlıklar sonucu da görülebilmektedir.
  Türkiye’de ve birçok yabancı ülkede yasak olan yumurta nakli uygulaması, çocuk sahibi olmak isteyen bireyleri, uygulamanın serbest olduğu ülkelerde yaptırmaya zorlamaktadır. Yumurta donasyonu için en fazla tercih edilen yerlerden birisi de, Kıbrıs tüp bebek merkezleri olarak bilinmektedir. Uygulamanın Türkiye’de yasak olmasından dolayı, yurt dışında bu işlemi yaptırmakta yumurta donasyonu fiyatları açısından farklılıklar görülmesine neden olmaktadır.

  Yumurta Donasyonu Fiyatları, Hangi Faktörlere Bağlı Olarak Farklılık Göstermektedir?

  Tüp bebek fiyatları, nasıl birçok unsura dayalı olarak farklılık göstermekteyse, Yumurta donasyonu fiyatları da, yine neredeyse aynı kriterlere göre farklılıklar arz etmektedir. Bu sebeple bazı testler yapılmadan Yumurta Donasyonu fiyatı vermek doğru değildir.

  Yumurta Nakli Fiyatlarına etki eden faktörleri maddeler halinde sıralayacak olursak;
  • Tedavinin yurt dışında yapılacak olması, yumurta nakli fiyatlarını etkileyen en önemli unsurdur. Aynı zamanda tedavinin yapılacağı ülke de, fiyatlarda farklılık görülmesine neden olmaktadır. Uygulama için en fazla tercih edilen Kıbrıs tüp bebek merkezleri, en uygun yerler olarak bilinmektedir.
  • Hastanenin bilinilirliği ve kullandığı tıp teknolojisi de, yine fiyatlarda farklılıklar olmasına neden olmaktadır. Bunun yanı sıra tedaviyi yapacak olan uzman kadronun, referans durumları ve bilinirlikleri de, yumurta nakil fiyatları için belirleyici bir sebeptir.
  • Hastanın genel sağlık durumu, fiyatlarda ufak değişiklikler görülmesine neden olabilir.

  Her ne kadar Yumurta donasyonu fiyatları için ortalama bir aralık vermiş olsakta, en net yanıt hasta muayene edilip hangi yöntemlerin uygulanacağına karar kılındıktan sonra verilebilir.
  Kıbrıs’ta Yumurta Donasyonu fiyatlarını öğrenmek için lütfen BURAYA tıklayarak veya iletişim bölümündeki telefonlar ile bize ulaşınız.

  Yorumlar